×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wybudzenia ze śpiączki. Jak to robią w Budziku?

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia05 stycznia 2014 18:20

Klinika Budzik działa dopiero od lipca i leczy się w niej piętnaścioro dzieci. Statystycznie wybudziło się co trzecie przebywające w niej dziecko.

Wybudzenia ze śpiączki. Jak to robią w Budziku?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trudno przewidzieć czy mali pacjenci wyjdą ze śpiączki. - Wiemy natomiast, że im wcześniej rozpocznie się rehabilitację, stymulowanie mózgu, tym lepiej. Z biegiem czasu szanse na wybudzenie spadają - tłumaczy na łamach Rzeczpospolitej dyrektor kliniki Budzik Andrzej Lach.

Pacjenci kliniki, to głównie dzieci po wypadkach komunikacyjnych, próbach samobójczych, podtopieniach lub takie, które nie wybudziły się po operacjach nowotworowych.

W Budziku rehabilitacja małych pacjentów trwa cały dzień. Dla prawidłowego przebiegu rehabilitacji dziecka szczególnie ważna jest opieka rodziców. Dlatego łóżko w klinice dostaje także jedno z rodziców. Mogą oni także liczyć na wsparcie psychoterapeuty.

Dzieci poddawane są gimnastyce i masażom, które zmniejszają pojawiające się u nuch przykurcze. Prowadzona jest z nimi także dogoterapia, muzykoterapia, artterapia.

Czytaj też. NFZ podwyższy wycenę dla kliniki Budzik

Przyjmuje się, że dzięki takim działaniom można pomóc wyjść ze śpiączki osobie, która w tym stanie przebywa nie dłużej niż półtora roku. 

Więcej: http://www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze