Wrocławianie mają nowy punkt pobrań w formule walk-thru

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Katarzyna Gubała/Rynek Zdrowia   • 09 kwietnia 2021 18:54

Punkt badań w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 działa 7 dni w tygodniu. Korzystać z niego mogą przede wszystkim pacjenci posiadający skierowania NFZ.

Wrocławianie mają nowy punkt pobrań w formule walk-thru
Nowy punkt wymazowy we Wrocławiu mieści się na parkingu siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przy ul. Mazowieckiej. Fot. UMWD
  • Nowy punkt pobrań Łukasiewicz-PORT powstał we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz NFZ - mieści się na parkingu siedziby Urzędu przy ul. Mazowieckiej 
  • Punkt  ruszył 9 kwietnia, a wymazy do badań są w nim pobierane przez cały tydzień w godz. 8-12
  • Nowy punkt wymazowy we Wrocławiu działa w formule walk-thru, co oznacza, że można przyjść do niego pieszo 

Otwarcie nowego punktu wymazowego we Wrocławiu to odpowiedź na rosnące potrzeby diagnostyki pacjentów w ramach skierowań NFZ. W miarę dostępności miejsc w punkcie możliwe jest również wykonywanie badań komercyjnych.  

Laboratorium i dwa punkty testów drive-thru

Punkt pobrań przy Urzędzie Marszałkowskim to już trzecie miejsce, w którym Łukasiewicz-PORT wykonuje testy na obecność koronawirusa. Już w kwietniu 2020 r. uruchomione zostało laboratorium diagnostyczne, w którym pobrane od pacjentów próbki badane są na obecność wirusa SARS-CoV-2.

We Wrocławiu działają również dwa punkty testów w formule drive-thru, z których mogą korzystać osoby i firmy wykonujące testy prywatnie. Pierwszy z nich zlokalizowany jest na terenie Kampusu Pracze, drugi - na wrocławskim lotnisku. 

W  laboratorium diagnostycznym Łukasiewicz-PORT wykonywane są testy genetyczne metodą RT-qPCR, które są rekomendowane przez WHO i NFZ, ponieważ dają najbardziej wiarygodne wyniki w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W ciągu tygodnia laboratorium jest w stanie przebadać 2 tysiące próbek pobranych od pacjentów.  

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum