Wrocław: zatrzymać falę grypy!

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 grudnia 2009 16:13

We Wrocławiu ruszyła kampania profilaktyczno-edukacyjna, która ma zabezpieczyć mieszkańców przed rozprzestrzenianiem się grypy.

Wrocław: zatrzymać falę grypy!

Elementami kampanii są ulotki informujące o tym, jak zabezpieczyć się przed grypą, kilkadziesiąt tysięcy maseczek rozdawanych w przychodniach oraz dezynfekcja poręczy i uchwytów w środkach komunikacji miejskiej.

Pomysłodawcą akcji, która rozpoczęła się we wtorek (1 grudnia), jest wydział zdrowia Urzędu Miasta Wrocław. Kampania została przygotowana w porozumieniu z wrocławskimi specjalistami m.in. z członkiem komitetu pandemicznego powołanego przy Ministerstwie Zdrowia prof. Andrzejem Gładyszem i wojewódzkim konsultantem w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Krzysztofem Simonem.

Rzecznik wrocławskiego magistratu Paweł Czuma podkreśla, że jest to przede wszystkim akcja profilaktyczna.

– We Wrocławiu sytuacja związana z zachorowaniami na grypę jest stabilna, ale działamy prewencyjnie, aby ta sytuacji nie uległa pogorszeniu – stwierdził Czuma.

Na plakatach i ulotkach rozmieszczonych w tramwajach i autobusach znalazły się informację o środkach, jakie należy podjąć, aby zminimalizować zagrożenie zachorowania na grypę. Pomysłodawcy akcji radzą, by często myć ręce oraz używać chusteczek jednorazowych

W ramach kampanii motorniczy oraz kierowcy autobusowi mają w trakcie postojów na pętlach przecierać szmatkami nasączonymi płynem dezynfekującym uchwyty przy fotelach oraz poręcze. Ta część kampani nie jest jednak jeszcze realizowana, ponieważ jak powiedział agencji rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Janusz Krzeszowski, spółka czeka na zlecenie od miasta i dokładne wytyczne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum