Wrocław: zamykają porodówki na lato, bo będą remontować

Autor: kp/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2009 11:30

W najbliższy poniedziałek (1 czerwca) we Wrocławiu rozpocznie się tzw. planowane zamknięcia oddziałów położniczych.

Wrocławianki, które w ciągu najbliższych dwóch miesięcy mają wyznaczony termin porodu muszą się zorientować, czy szpital, który wybrały nie jest jednym z czterech placówek zamykających oddział położniczy na czas przeprowadzenia remontów.

Już w poniedziałek (8 czerwca) zamknięta zostanie porodówka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu.

– Taka decyzja zapadła między innymi w Urzędzie Marszałkowskim z powodu konieczności wykonania remontów na oddziałach – mówi dla rynkuzdrowia.pl Janusz Malinowski, ordynator oddziału. – Zamykamy oddział 8 czerwca. Ponownie zostanie otwarty 28 czerwca.

Właśnie w tej placówce co roku na świat przychodzi 2400 dzieci. Remont oddziału to problem dla 150 kobiet, który chciały urodzić właśnie w tym szpitalu.

– Przed zamknięciem oddziału nastąpi tzw. okres wygaszania. Pacjentki przyjmowane będą do 7 czerwca. Ten tydzień przeznaczony będzie na przewiezienie naszych pacjentek do innych placówek – wyjaśniai dr Malinowski. – Do naszej placówki w trakcie tych trzech tygodni przeznaczonych na remont nie trafi żadna pacjentka.

28 czerwca zamknięta zostanie następna placówka w Specjalistycznym Szpitalu im. Falkiewicza we Wrocławiu. Remont potrwa do 19 lipca. Następnie remontowany będzie oddział położniczy w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym przy ul. Chałubińskiego (20 lipiec – 9 siepień). Ostatni remontowany oddział będzie w Akademickim Szpitalu Klinicznym przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu. Remont trwał będzie od 10 sierpnia do 30 września.

Przypomnijmy, że każdy szpital – oprócz remontowanych placówek – ma obowiązek przyjęcia rodzącej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum