Wrocław: zakażony koronawirusem 73-latek nadal w ciężkim stanie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2020 08:15

Zakażony koronawirusem 73-letni mężczyzna, który jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, nadal jest w ciężkim stanie - przekazała we wtorek (10 marca) rzeczniczka szpitala Urszula Małecka.

Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

We Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego, który ma być w całości dedykowany leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem, hospitalizowane są trzy osoby z potwierdzonym patogenem.

W najpoważniejszym stanie jest 73-letni mężczyzna, który trafił do szpitala w piątek. Mężczyzna zaraził się od osób z rodziny, które przyjechały do niego z USA. Bliscy pacjenta zostali objęci nadzorem służb medycznych.

We wtorek rano rzeczniczka szpitala Urszula Małecka przekazała PAP, że stan pacjenta jest nadal ciężki. - Niestety nie ulega on poprawie. Pacjent ma problemy z oddychaniem - dodała Małecka.

W szpitalu ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem przebywa też 74-letnia kobieta, która jest związana rodzinnie z 73-latkiem. Jej stan - jak przekazała Małecka - jest poważny, ale stabilny.

Trzeci z pacjentów to 26-latek, który jest w bardzo dobrym stanie. - Wkrótce zostaną wykonane ponowne testy, żeby wykluczyć u niego koronawirusa - powiedziała rzeczniczka. To pierwszy na Dolnym Śląsku pacjent ze stwierdzonym koronawirusem. Wrócił on do Wrocławia z Wielkiej Brytanii.

Oprócz osób zakażonych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we wtorek hospitalizowanych jest 18 osób z podejrzeniem koronawirusa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum