Wrocław: zainstalowano bramkę dezynfekcyjną z automatycznym pomiarem temperatury

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2021 08:00

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu zainstalowało przy wejściu do Przychodni Onkologicznej w budynku H specjalną bramkę dezynfekcyjną z automatycznym pomiarem temperatury.

Wrocław: zainstalowano bramkę dezynfekcyjną z automatycznym pomiarem temperatury
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowe urządzenie dokonuje dezynfekcji wirusów i bakterii z odzieży i obuwia pacjentów wchodzących do budynku, zmniejszając ryzyko wniesienia patogenów na teren szpitala. Bramka to kolejny element całego systemu bezpieczeństwa, które wdrożyło DCO od początku pandemii.

- Na początku pandemii wprowadziliśmy nowe zasady organizacji w ścisłym reżimie sanitarnym. Przed szpitalem stanęła specjalna śluza do wstępnej weryfikacji stanu zdrowia pacjentów, wprowadzono też całkowity zakaz odwiedzin - mówi dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO.

Podkreśla, że u personelu medycznego i pacjentów przyjmowanych na oddziały regularnie wykonuje się testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. - Część pacjentów przyjmujemy w trybie ambulatoryjnym i ich nie testujemy, jednak musimy cały czas zachować wszelkie niezbędne środki ostrożności. Nowo zainstalowane urządzenie ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu - tłumaczy.

Specjaliści podkreślają, że pomimo rozpoczęcia szczepień przeciw COVID-19, nadal powinniśmy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Dystans, dezynfekcja i maseczki są podstawą.

Dr Ireneusz Pawlak, zastępca dyrektora DCO ds. lecznictwa, wskazuje, że bramka dezynfekcyjna będzie uzupełnieniem szpitalnego systemu bezpieczeństwa, aby minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa na terenie szpitala. Jest to rozwiązanie często stosowane w dużych obiektach, np. szkołach, stadionach czy instytucjach kultury.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze