Wrocław: wróciła ostatnia uczestniczka misji w Liberii

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2014 18:37

Ostatnia uczestniczka wrocławskiej misji w Liberii, ogarniętej epidemią eboli, wróciła do kraju 15 sierpnia. W poniedziałek (18 sierpnia) zgłosiła się do sanepidu, twierdząc, że nie miała kontaktu z wirusem.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, sanepid uwierzył jej na słowo. Uznał, że kwarantanna jest niepotrzebna. Nie zalecił nawet kontaktu z lekarzem specjalizującym się w chorobach zakaźnych.

Gazeta przypomina, że misję młodych wrocławian w ogarniętej epidemią eboli Liberii zorganizował ksiądz Jerzy Babiak, dyrektor liceum salezjańskiego we Wrocławiu. Zabrał ze sobą m.in. siedmioro licealistów oraz studentkę. Licealiści i ksiądz wrócili do Wrocławia 3 sierpnia, studentka dopiero w miniony piątek (15 sierpnia).

Podczas misji wrocławianie pracowali w letnim obozie dla 400 najuboższych dzieci, odwiedzili też miejscowy szpital zakaźny, prowadzony przez zakonnice. Dwa dni po wylocie licealistów z Liberii, obóz w którym pracowali został zamknięty w obawie przed wirusem Ebola. Zamknięto też szkoły i miejscowy szpital katolicki.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum