Wrocław: wigilia w klinice onkologicznej dla dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2010 14:05

Mali pacjenci, ich rodzice oraz personel szpitala wzięli udział w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich.

Wrocław: wigilia w klinice onkologicznej dla dzieci

Tuż przed spotkaniem na dzieci czekała niespodzianka. Na dziedzińcu szpitala pojawił się koń ubrany w czerwoną płachtę. Pod okiem instruktora dzieci mogły spróbować krótkiej przejażdżki, a te, które ze względu na ciężki stan zdrowia nie mogły opuścić szpitala, przyglądały się zwierzęciu z okien. Podczas wigilii mali pacjenci otrzymali paczki.

– Trafiły one do kliniki od naszych darczyńców, zarówno instytucji jak i osób prywatnych; jest ich w tym roku bardzo wielu – powiedziała prof. Alicja Chybicka, szefowa kliniki.

Dzieci dostały też kartki z życzeniami napisanymi przez ich rówieśników. Obecnie w szpitalu przebywa ich 50: klinika ma komplet pacjentów.

– Na święta dzieci bardzo chciałyby być w domu. Zespół będzie starał się wypisać cześć z nich na Wigilię i pierwszy dzień świat. Niestety, dwanaścioro pacjentów po przeszczepie na pewno Boże Narodzenie spędzi w klinice – mówiła profesor Chybicka.

Wrocławska Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej jest jedyną taką placówką w Polsce południowo-zachodniej. Od ponad roku prowadzona jest kampania społeczna na rzecz budowy Kliniki Przylądek Nadziei. Jej celem jest zebranie pieniędzy na budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej, która ma powstać we Wrocławiu przy ul. Borowskiej.

W ramach kampanii zbierane są datki, prowadzone aukcje oraz bale charytatywne. Nowy budynek ma kosztować ok. 70 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum