Wrocław: w szpitalu zakaźnym 4 pacjentów z COVID-19, w tym lekarz, przebywa na OIOM

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2020 11:30

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym, leczonych jest obecnie 39 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Czterech z nich przebywa na OIOM-ie.

Czterech pacjentów z COVID-19 przebywa na OIOM-ie, w tym chirurg z tego szpitala. Fot. Shutterstock

Jak przekazała w sobotę (28 marca) rano rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Urszula Małecka, łącznie w szpitalu przebywa 73 pacjentów, z czego u 39 potwierdzono zakażenie koronawirusem. Czterech pacjentów z COVID-19 przebywa na OIOM-ie, w tym chirurg z tego szpitala. Na OIOM trafił także jeden z pacjentów Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Od piątku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dysponuje aparatem do wykonywania testów na obecności koronawirusa SARS-CoV-2 metodą PCR.

- Aparat ma wszystkie wymagane atesty i jest w pełni zautomatyzowany. Na dobę jest w stanie wykonać 70 testów - informowała rzeczniczka szpitala.

Według informacji przekazanych w piątek wieczorem przez służby prasowe wojewody dolnośląskiego, w regionie zakażenie koronawirusem wykryto u 193 osób, a czterech pacjentów zmarło.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum