Wrocław: w szpitalu ćwiczą przed Euro 2012

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 października 2011 14:42

Kilkunastu lekarzy i ratowników wzięło udział w przeprowadzonych we wtorek (11 października) ćwiczeniach medycznych w 4. Wojskowym Szpitalu z Polikliniką we Wrocławiu. Ćwiczenia zostały zorganizowane m.in. w ramach przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r.

Wrocław: w szpitalu ćwiczą przed Euro 2012
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformowała Marzena Kasperska, rzeczniczka szpitala, w ramach szkolenia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w krótkim czasie trafiło około 20 osób poszkodowanych w masowym wypadku. Część z nich została przewieziona karetkami, a część "przyszła na własnych nogach", przetransportowana m.in. przez bliskich.

- Oficjalnie ćwiczenia odbywały się pod hasłem "Działanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy znacznym nieplanowanym napływie rannych", ale traktujemy je jako sprawdzian przed Euro 2012 i wszelkimi innymi masowymi imprezami organizowanymi we Wrocławiu - oświadczyła Kasperska.

Ćwiczenia trwały około dwóch godzin i obserwowało je 40 lekarzy oraz ratowników z innych polskich miast-gospodarzy turnieju, a także eksperci WHO oraz krajowy koordynator ds. opieki medycznej i ratownictwa ze spółki PL.2012.

4 Wojskowy Szpital z Polikliniką we Wrocławiu jest szpitalem referencyjnym, wyznaczonym do zabezpieczenia medycznego tzw. UEFA Family.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum