×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: w jeden dzień zebrano 492 tys. zł dla chorego nastolatka

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia25 października 2015 18:41

Nastolatek jest pacjentem Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Potrzebował leku, który kosztuje 500 tys. zł. Po reportażu na ten temat w TV, suma ta pojawiła się na koncie.

Wrocław: w jeden dzień zebrano 492 tys. zł dla chorego nastolatka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Gazeta Wyborcza, chłopiec choruje na białaczkę limfoblastyczną. Choroba zaatakowała, gdy miał 12 lat. Wydawało się, że została pokonana, jednak po dwóch latach wróciła. Chłopiec miał już znalezionego dawcę szpiku w Kanadzie, lecz nawrót choroby uniemożliwił operację. Jedynym ratunkiem dla niego są leki - 28 ampułek przeciwciał CD3/CD19, które kosztują aż 500 tys. zł.

Do pomocy przyczyniły się Fakty TVN, które wyemitowały reportaż o chorym chłopcu i samotnie wychowującym go ojcu. Po sobotniej (24 października) emisji programu doszło do niesamowitego przyspieszenia zbiórki (wcześniej ojciec zebrał 60 tys. zł). W niedzielę rano na koncie było już 492 756,06 zł, czyli cała potrzebna kwota. Akcja zakończyła się sukcesem, a choremu nastolatkowi pomogło łącznie 16 321 osób.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum