Wrocław: w centrum onkologii stwierdzono kolejne 9 zakażeń koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2020 15:33

Kolejne dziewięć osób w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu jest zakażone koronawirusem. We wtorek (31 marca) poinformowano o trzech zakażeniach i zamknięto w tej placówce oddział chirurgii onkologicznej. Pilne operacje są wykonywane na innym oddziale.

Testy we wrocławkim DCO wykazały kolejne zakażenia koronawirusem; FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Rzecznik Dolnośląskiego Centrum Onkologii (DCO) we Wrocławiu Agnieszka Czajkowska poinformowała w środę, że testy wykazały zakażenie koronawirusem u kolejnych dziewięciu osób.

- Jest wśród nich jeden lekarz, pięć pielęgniarek, jedna salowa i dwoje pacjentów. Wszystkie osoby z personelu nie wykazywały objawów zakażenia, ale zgodnie z procedurami bezpieczeństwa przebywają na kwarantannie poza szpitalem. Zakażeni pacjenci również nie mają objawów typowych dla koronawirusa, ale są izolowani i są pod stałą opieką personelu medycznego - powiedziała Czajkowska.

Dodała, że w związku z sytuacją epidemiologiczną oddział chirurgii onkologicznej, na którym pracowały zakażone osoby, został zamknięty do końca tygodnia.

- Pilne zabiegi zostaną wykonane na innym oddziale. Wszyscy pacjenci zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji. Poza tym, szpital funkcjonuje normalnie. Od dwóch tygodni cały personel medyczny stosuje konieczne środki ochrony indywidualnej - powiedziała rzecznik.

We wtorek poinformowano o trzech zakażonych osobach - to jeden lekarz i dwie pielęgniarki z zamkniętego oddziału. W sumie do badań pobrano próbki u 30 osób w DCO. Badania wykonywane w laboratorium DCO potwierdziły dotychczas zakażenie u dwunastu osób, w tym dziesięciu z personelu medycznego szpitala.

Roman Skiba (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum