Wrocław: w centrum onkologii 19 osób z zakażeniem koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2020 16:11

U 19 osób, w tym u lekarzy, pielęgniarek, personelu pomocniczego oraz pacjentów z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu wykryto zakażenie koronawirusem. Wcześniej informowano łącznie o 11 osobach zakażonych w tej placówce. Zamknięty jest oddział chirurgii onkologicznej tego szpitala.

Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

O zdiagnozowaniu ośmiu nowych przypadków zakażenia w Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO) we Wrocławiu poinformowała w czwartek (2 kwietnia) rzeczniczka tego szpitala Agnieszka Czajkowska.

- Testy wykazały, że mamy łącznie 19 osób zakażonych koronawirusem. Są wśród nich lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy i trzech pacjentów. Wszyscy badani nie wykazywali typowych objawów zakażenia, ale zgodnie z procedurami bezpieczeństwa przebywają na kwarantannie poza szpitalem - przekazała Czajkowska.

Dodała, że zakażeni pacjenci, którzy również nie mają objawów typowych dla koronawirusa, są izolowani i znajdują się pod stałą opieką personelu medycznego.

- Staramy się aktualnie zapewnić zakwaterowanie blisko szpitala tym pracownikom, którzy zdecydują, że nie chcą wracać na noc do domu - powiedziała Czajkowska.

Zakażone osoby pracowały na oddziale chirurgii onkologicznej. Pozostanie on zamknięty do końca tygodnia, a pilne zabiegi wykonywane są na innych oddziałach.

Czajkowska podkreśliła, że inne oddziały DCO pracują normalnie, a cały medyczny personel szpital od dwóch tygodni stosuje konieczne środki ochrony indywidualnej.

W DCO działa Pracownia Diagnostyki Molekularnej, w której badane są próbki na obecność koronawirusa.

PAP - Piotr Doczekalski

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum