Wrocław: trzy placówki odmówiły przyjęcia 87-latki, wezwano Żandarmerię Wojskową

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2021 10:01

Do zdarzenia doszło 4 stycznia. Sanitarny ambulans z 87-letnią chorą na pokładzie krążył po kliku szpitalach. Dopiero w trzeciej placówce - i to po interwencji Żandarmerii Wojskowej i ponad 8-godzinnym oczekiwaniu - przyjęto seniorkę.

Wrocław: trzy placówki odmówiły przyjęcia 87-latki, wezwano Żandarmerię Wojskową
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Ambulans z 87-letnią chorą pojechał najpierw do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Tam jednak - jak relacjonują ratownicy - okazało się, że dla pacjentki nie ma miejsca. Medycy udali się więc przed SOR 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką. Zostali poinformowani, że trzeba jechać do następnego szpitala. 

Jak czytamy w tvn24.pl, "kolejnym był szpital wojskowy i jednocześnie był to jedyny szpital z oddziałem gastrologicznym, gdzie skierowanie dostała pacjentka od lekarza POZ". Tak przynajmniej wynika z relacji Grzegorza Hummela, koordynatora MTB Medica, które zajmowało się transportem kobiety.

Pacjentki przyjąć nie chciano, więc koordynator poprosił o interwencję Żandarmerię Wojskową. Szpital podjął się hospitalizacji po ponad 8 godzinach oczekiwania. Lecznica tłumaczy, że na oddziale internistycznym wykryto przypadek COVID-19 i dlatego wstrzymano przyjęcia.

Więcej: tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum