Wrocław: trzecie badanie na obecność koronawirusa u Polaków przechodzących kwarantannę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2020 11:44

W poniedziałek (10 lutego) rano 30 Polakom przebywającym na kwarantannie w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu pobrano po raz trzeci próbki do badań na obecność koronawirusa - poinformowała Marzena Kasperska, rzeczniczka szpitala.

Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

W niedzielę 2 lutego we Wrocławiu wylądowały samoloty z 30 Polakami, którzy wrócili z Wuhan. Pasażerowie trafili na badania i obserwację do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego. Wszyscy byli już dwukrotnie badani na obecność koronawirusa i wszystkie badania były negatywne, wykluczyły zakażenie.

Jak podkreślali lekarze wszyscy przebywający w szpitalu na kwarantannie czują się dobrze, są zdrowi i nie mają żadnych infekcji.

"Pobranie po raz trzeci próbek to działanie rutynowe, które komendant naszego szpitala pułkownik dr Wojciech Tański zapowiadał już wcześniej podczas konferencji prasowej. Wyniki badań będą najwcześniej we wtorek" - powiedziała rzeczniczka szpitala.

Dodała, że kwarantanna zgodnie z planem zakończy się prawdopodobnie pod koniec tego tygodnia.

Koronawirus z Wuhanu może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. Do północy z niedzieli na poniedziałek w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 40 tys. zakażeń, z czego 908 osób zmarło, a 3281 zostało już wypisanych ze szpitali - przekazała państwowa komisja zdrowia. Jeden zgon odnotowano dotąd w Hongkongu. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum