Wrocław: trwa zbiórka pieniędzy na budowę Przylądka Nadziei

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2011 14:31

Wciąż nie wiadomo, kiedy ruszy budowa Przylądka Nadziei, czyli nowej kliniki hematologii dziecięcej we Wrocławiu.

Wrocław: trwa zbiórka pieniędzy na budowę Przylądka Nadziei

Do nowej placówki maja trafić podopieczni wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej prowadzonej przez prof. Alicję Chybicką. Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową na razie uzbierała na inwestycję tylko 6 mln zł, a potrzeba w sumie 80 mln zł. Jak podaje portal naszemiasto.pl realny termin rozpoczęcia budowy to styczeń 2013.

Przylądek Nadziei ma powstać na ponad hektarowej działce w kompleksie Akademickiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Projekt architektoniczny niemieckiej firmy HSP ze Stuttgartu zakłada, że powstanie czteropiętrowy budynek o powierzchni ok. 13 tys. metrów kwadratowych.

Na parterze mają się mieścić: izba przyjęć, pomieszczenia techniczne, kawiarenka oraz 25 pokoi dwuosobowych wraz z całym zapleczem sanitarnym dla rodziców dzieci spoza Wrocławia.

Na piętrach ulokowane zostaną oddziały: wzmożonej opieki medycznej, onkologiczno - hematologiczne oraz laboratoria, szpital dzienny, rehabilitacyjny, przychodnia kliniczna, pomieszczenia USG i blok naukowy. Na ostatnim piętrze znajdzie się oddział przeszczepowy i poprzeszczepowy.

Fundacja wpadła na pomysł uzbierania brakujących pieniędzy. Jest nim kampania reklamowa, która ruszy w sierpniu br. Jej twarzą będzie Martyna Wojciechowska, znana dziennikarka i podróżniczka.

 

Więcej: http://wroclaw.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum