Wrocław: szpital wstrzymuje działanie oddziału chirurgii - podejrzenie koronawirusa u pacjenta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2020 15:28

Ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów wstrzymano funkcjonowanie Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Kwarantanną objęto ok. 30 osób z personelu szpitala.

Szpital wstrzymuje działanie oddziału chirurgii. Fot. Shutterstock

Rzecznik marszałka dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w poniedziałek (30 marca), że z uwagi na podejrzenie zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu, funkcjonowanie tego oddziału zostało wstrzymane.

- Pacjent to mężczyzna w wieku około 65 lat w stanie ciężkim, z nasilonymi objawami właściwymi dla COVID-19 - powiedział Nowakowski.

Poinformował, że kwarantanną objęto około 30 osób z personelu szpitala. Na oddziale chirurgicznym przebywa obecnie 13 pacjentów.

- Oczekujemy na wyniki badania pacjenta, aby potwierdzić lub wykluczyć zakażenie koronawirusem. Szpital poza wstrzymaniem oddziału chirurgii działa normalnie. Zespoły ratownictwa medycznego będą kierować się z pacjentami chirurgicznymi do innych szpitali - przekazał rzecznik.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum