Wrocław: szpital wojskowy wszczepia nowoczesne implanty słuchu

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 30 września 2013 14:01

We wtorek (1 października) w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu odbędzie się nowatorska operacja wszczepienia najnowocześniejszych implantów słuchowych.

Wrocław: szpital wojskowy wszczepia nowoczesne implanty słuchu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku, stosującym implanty Baha. Są one niewielkie. Lekarze podczas operacji wszczepiają je pod skórę, by następnie zaczepić na nich procesor dźwięku. Dzięki urządzeniu dźwięk dociera bezpośrednio do ślimaka, czyli części ucha wewnętrznego. W ten sposób omija niesprawne części ucha. 

Nowoczesna powłoka pokrywająca implant zapewnia mocowanie go w kości oraz wspomaga proces gojenia. Do tej pory stosowano ją podczas operacji ortopedycznych, ale nie laryngologicznych. Powłoka umożliwia szybsze podłączenie procesora dźwięku. Zwykle, by ponownie usłyszeć, pacjenci muszą czekać cztery tygodnie. Przy jej zastosowaniu pracę z zespołem audiologów rozpoczynają już po dwóch. 

W tym roku 4. Wojskowy Szpital Kliniczny wszczepi dwa implanty. W przyszłym roku chce uzyskać od NFZ pieniądze na 10 operacji. Z danych wynika, że rocznie w województwie należałoby wykonać 50 takich zabiegów.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze