Wrocław: szpital tymczasowy potrzebuje 900 pracowników, w tym 260 lekarzy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2020 17:50

Personel powstającego we Wrocławiu szpitala tymczasowego będzie składała się z 900 pracowników, w tym z 260 lekarzy, ponad 600 pielęgniarek i 80 pracowników apteki. - Każdy pracownik medyczny jest nam potrzebny - mówiła w piątek dyrektor tej placówki dr Barbara Korzeniowska.

Wrocław: szpital tymczasowy potrzebuje 900 pracowników, w tym 260 lekarzy
Jest apel do personelu medycznego o zgłaszanie się do pracy w szpitalu tymczasowym Fot. Shutterstock

Szpital tymczasowy we Wrocławiu powstaje w centrum kongresowym przy ul. Rakietowej. Placówka będzie miała 400 miejsc dla pacjentów chorych na COVID-19, w tym 50 miejsc respiratorowych. Szpital będzie prowadzony przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny.

Dr Korzeniowska zaapelowała do personelu medycznego o zgłaszanie się do pracy w szpitalu tymczasowym. - Zapraszamy lekarzy, lekarzy anestezjologów, lekarzy w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii, zapraszamy lekarzy internistów i lekarzy w trakcie tej specjalizacji, a także wszystkich innych lekarzy, innych specjalizacji medycznych - powiedziała dyrektor szpitala tymczasowego. Podkreśliła, że poszukiwani są też farmaceuci i fizjoterapeuci.

Pełnomocnik wojewody dolnośląskiego ds. szpitala tymczasowego Maciej Bluj poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej, że na terenie centrum kongresowym przy ul. Rakietowej trwają m.in. prace przy budowie dwóch pawilonów. - Trwają też prace adaptacyjne w istniejących obiektach, czyli w dwóch halach - budowane są węzły sanitarne i śluzy, budowane jest też centrum monitoringu pacjentów - mówił.

Szpital tymczasowy we Wrocławiu ma być gotowy na koniec listopada.

Piotr Doczekalski - PAP

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum