Wrocław: strefa rodzica w szpitalu klinicznym

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2015 13:36

Na terenie Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia w SP Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu powstaną nowoczesna świetlico-stołówka dla dzieci oraz zaplecze socjalne dla rodziców.

Klinika Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia w ciągu roku przyjmuje ponad 1900 młodych pacjentów a średni czas pobytu w oddziale to 4 do 5 dni. Rodzice ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych w odwiedzinach dzieci, jednak dłuższy pobyt w szpitalu wymaga odpowiednich warunków.

Dlatego na terenie Kliniki zostaną przeprowadzone prace remontowe i aranżacyjne wybranych pomieszczeń dostosowane do indywidualnych warunków lokalowych szpitala. W nowej strefie rodzica powstanie świetlico-stołówka dla dzieci oraz pokój socjalny dla rodziców. Wszystkie pomieszczenia zostaną wyposażone w wygodne i funkcjonalne meble, składane łóżka dla rodziców oraz edukacyjne zabawki i gry dla najmłodszych.

Wrocławska strefa rodzica będzie dziesiątą w Polsce.  Jej otwarcie zaplanowane jest na koniec czerwca br. ''Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom'' jest ogólnopolskim projektem programem społecznym prowadzonym i w całości finansowanym przez Budimex SA.

Jego celem jest tworzenie w szpitalach miejsc przyjaznych małym pacjentom i ich opiekunom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą, co realnie skraca czas powrotu do zdrowia dziecka.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum