Nasze Miasto/Rynek Zdrowia | 13-10-2011 10:58

Wrocław: strażnicy, strażacy i ratownicy wspólnie od 2012 roku

W połowie lutego 2012 roku przy ul. Kosmonautów ma powstać wspólna jednostka trzech służb: straży miejskiej, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.

Będzie to pierwsza tego typu strażnica w stolicy Dolnego Śląska. Powierzchnia jej dwukondygnacyjnego budynku wyniesie ok. 3750 mkw. - z czego prawie 3 tys. mkw. zajmą strażacy, a pozostałą część inne służby. Za całą inwestycję miasto zapłaci ok. 20 mln zł - informuje serwis Nasze Miasto.

Jak wyjaśnia Wiesław Kalita, zastępca dyrektora Wydziału Obsługi Urzędu Miasta, w jednostce straży pożarnej będzie stacjonować sześć wozów bojowych, z kolei pogotowie uzyska do dyspozycji jedną karetkę do wyjazdów i nie będzie w nim ambulatorium. Znajdzie się tam też duża jednostka straży miejskiej. Każda z jednostek będzie pracować na trzy zmiany.

Strażnica będzie usytuowana bardzo blisko autostradowej obwodnicy Wrocławia i obwodnicy śródmiejskiej. Umożliwi to łatwy i szybki dostęp do wszystkich części miasta

W planach jest utworzenie na terenie Wrocławia jeszcze trzech takich wspólnych jednostek straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i straży miejskiej.

Więcej: http://dolnyslask.naszemiasto.pl