Wrocław: psychoonkolodzy czekają na pacjentów

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2010 14:51

Wrocławski oddział Stowarzyszenia Lekarze Nadziei organizuje bezpłatne warsztaty terapeutyczne w Osolinie koło Wrocławia. Potrwają od 24 do 28 listopada.

Wrocław: psychoonkolodzy czekają na pacjentów

Poprowadzi je małżeństwo lekarzy. Organizują je od 10 lat. Ewa Tylko jest psychiatrą, psychoonkologiem, współautorką książki „Przekroczyć zwrotnik raka”. Jej mąż Mateusz jest również terapeutą, który w Kalifornii od Carla Simontonia uczył się jego metody.

Jest to program samopomocy emocjonalnej dla chorych na nowotwory złośliwe i osób ich wspierających.

– Nie zastępuje leczenia, uzupełnia je. Jego celem jest poprawa funkcjonowania emocjonalnego pacjenta, zwiększenie zaangażowania w proces leczenia, poprawa komunikacji z otoczeniem. Skuteczność programu została udokumentowana, z powodzeniem stosowany jest w wielu ośrodkach onkologicznych na całym świecie – powiedziała nam Ewa Tylko.– Dodam, że sesja przeznaczona jest dla pacjentów i osób wspierających.

Ewa Tylko jest również założycielką pierwszej wrocławskiej bezpłatnej poradni psychoonkologicznej.

Poradnia działa we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Sektorze 3. Jej działalność finansuje Fundacja Wspólna Droga, która opłaca lokal. Dzięki pomocy fundacji nie trzeba wnosić żadnych opłat.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum