Wrocław: programu dla chorych zagrożonych niedożywieniem

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2013 14:25

Konferencja ''Niedożywienie w praktyce pielęgniarskiej'' będzie okazją do podsumowania pierwszego roku działania programu skierowanego do pacjentów zagrożonych niedożywieniem.

Wrocław: programu dla chorych zagrożonych niedożywieniem
Na trzyletni projekt „Działania edukacyjne, profilaktyka, diagnostyka i leczenie niedożywienia u dorosłych mieszkańców województwa dolnośląskiego 2012-2014" urząd marszałkowski przeznaczył 700 tys. zł.
 
Przez rok z pomocy najlepszych w Polsce specjalistów skorzystało blisko tysiąc osób. Do tej pory na program samorząd województwa dolnośląskiego przekazał 185 tys. złotych. Marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec podsumuje dotychczasowe rezultaty projektu na specjalnej konferencji naukowej zorganizowanej dla pielęgniarek.
 
Wspierany przez samorząd województwa dolnośląskiego program jest podzielony na dwie części. Pierwsza jest skierowana do pacjentów, którym lekarze udzielają porad w zakresie żywienia klinicznego. Druga część programu ma charakter edukacyjny. Za 100 tysięcy złotych zostaną przeszkolone setki lekarzy i pielęgniarek. Zostanie też wydany specjalny podręcznik poświęcony niedożywieniu oraz podręczniki dla lekarzy i pielęgniarek.

Dzięki programowi personel medyczny zdobędzie wiedzę  jak stosować ambulatoryjne formy wsparcia żywieniowego i dostosowywać je do potrzeb i możliwości pacjentów. Konferencja ''Niedożywienie w praktyce pielęgniarskiej'', która odbędzie się we wtorek (19 listopada), jest jedną z wielu organizowanych w ramach tego programu. Podczas niej pielęgniarki dowiedzą się między innymi, jak pomagać chorym w jedzeniu, jak podawać odżywki, i jak uczyć pacjentów właściwego odżywiania.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum