Wrocław: powstanie przychodnia dla nieuleczalnie chorych dzieci

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2013 13:01

Na całym Dolnym Śląsku nie ma ani jednej przychodni zapewniającej nieuleczalnie chorym dzieciom kompleksową opiekę. Jest szansa, że to się wkrótce zmieni - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Wrocław: powstanie przychodnia dla nieuleczalnie chorych dzieci

Jedyne dolnośląskie hospicjum dla dzieci prowadzi fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci utrzymująca się dzięki akcjom charytatywnym, pomocy sponsorów oraz mieszkańców przekazujących 1 procent podatku.

NFZ refunduje opiekę nad mniej więcej 30 dzieci rocznie. Ale potrzeby są większe - w tej chwili pod opieką hospicjum jest 130 dzieci, a 20 czeka w kolejce. Hospicjum zajmuje się dziećmi z nowotworami, wadami genetycznymi, chorobami neurologicznymi itd..

Miejsca na przychodnię fundacja zaczęła szukać trzy lata temu. Udało się odpłatnie wydzierżawić od miasta dwukondygnacyjny pustostan w oficynie w zbiegu ulic Jedności Narodowej i Kilińskiego. Niedawno rozpoczął się jego remont. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przychodnia zacznie działać latem. Na parterze będą działać specjalistyczne przychodnie, ale także pokój spotkań dla rodziców.

W tej chwili fundacja ma 150 tys. zł zebranych pieniądzy na remont. Złożyła też wniosek o dofinansowanie w urzędzie marszałkowskim i liczy na 300 tys. zł dofinansowania - mówi Hernik-Janiszewska. Cały remont i wyposażenie przychodni może kosztować ponad 600 tys. zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum