×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: powstało perinatalne hospicjum dla dzieci

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia06 listopada 2013 08:58

Dzięki Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci w mieście powstało miejsce, gdzie pomoc mogą uzyskać rodzice nienarodzonych, ciężko chorych dzieci.

Wrocław: powstało perinatalne hospicjum dla dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kobiety z Dolnego Śląska, które pomimo sugestii lekarzy prowadzących ciążę decydują się urodzić ciężko chore dziecko, mogą teraz szukać pomocy w hospicjum perinatalnym, czyli hospicjum dla dzieci nienarodzonych.

Wcześniej takie miejsca zaczęły powstawać w innych miastach w Polsce, m.in. w Białymstoku, Warszawie, Katowicach czy Gdańsku.

Jak mówi Gazecie Wyborczej Krzysztod Szmyd, pediatra zajmujący się dziećmi nieuleczalnie chorymi, kierownik dziecięcego hospicjum i wiceprezes fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, taka trudna decyzja wymaga wsparcia ze strony psychologów, ale też wielu rozmów, spotkań z lekarzami.

Dodaje: - Rodzice powinni zostać poinformowani o wszystkim, co się z nią wiąże. Rozważyć decyzję o rezygnacji z najbardziej agresywnych form leczenia, gdy na przykład podłączenie do respiratora w przypadku występującego u dziecka schorzenia będzie miało charakter terapii uporczywej.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze