×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: powstaje pierwsze na Dolnym Śląsku centrum geriatryczne

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia17 listopada 2013 16:08

Jest szansa, że już w kwietniu 2014 r. pierwszych pacjentów przyjmie Centrum Geriatryczne przy Szpitalu Specjalistycznym im. Falkiewicza na wrocławskim Brochowie. Będzie to pierwsza taka placówka na Dolnym Śląsku.

Wrocław: powstaje pierwsze na Dolnym Śląsku centrum geriatryczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z danych Wrocławskiego Centrum Seniora wynika, że w mieście przyjmuje 10 geriatrów, jest osiem przychodni, które mają podpisane umowy na świadczenia w zakresie geriatrii i 47 łóżek w szpitalach dedykowanych seniorom. To niewiele, a tymczasem mają one służyć aż 140 tysiącom wrocławian powyżej 60. roku życia - przypomina Gazeta Wrocławska.

Właśnie z myślą o seniorach w 2011 r. zapowiedziano powołanie Centrum Geriatrycznego przy szpitalu im. Falkiewicza. Zarezerwowano na ten cel trzypiętrowy budynek. W szpitalu działała już poradnia geriatryczna, szkolą się lekarze geriatrzy, więc stworzenie Centrum było naturalną konsekwencją.

- W trzypiętrowym budynku będzie mieścił się oddział internistyczno-geriatryczny - mówi Janusz Wróbel, dyrektor szpitala. - Będą tam sale rehabilitacji dziennej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, zaczniemy przyjmować pacjentów w kwietniu przyszłego roku.

Więcej: gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze