Wrocław: pięć położnych w szpitalu wojewódzkim zakażonych koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 października 2020 14:43

U pięciu położnych z Wojewódzkiego Szpitali Specjalistycznego im. Falkiewicza na wrocławskim Brochowie wykryto zakażenie koronawirusem. Pacjentki, które miał kontakt z zakażonym personelem medycznym, przebywają w izolacji na jednym z oddziałów położniczych.

Wrocław: pięć położnych w szpitalu wojewódzkim zakażonych koronawirusem
Mimo zakażeń u personelu szpital działa normalnie Fot. Shutterstock

Jak przekazał w poniedziałek rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski, zakażone położne skierowano na kwarantannę.

- 14 ciężarnych pacjentek z kontaktu z zakażonym personelem przebywa pod pełną opieką medyczną w warunkach izolacji na jednym z oddziałów położniczych - zaznaczył Nowakowski. Dodał, że testy nie wykazały zakażenia u żadnej z nich.

Rzecznik poinformował, że mimo stwierdzonych zakażeń wśród personelu medycznego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Falkiewicza działa normalnie.

W poniedziałek na Dolnym Śląsku stwierdzono 199 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Kwarantanną objętych jest niemal 10 tys. mieszkańców regionu. W szpitalach ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 hospitalizowane są 254 osoby.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum