Wrocław: pasażerowie karetkami z eskortą przewiezieni do szpitala - według procedur

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2020 09:51

W niedzielę po godz. 18 pod wrocławskie lotnisko podjechały trzy karetki pogotowia ratunkowego oraz policyjne radiowozy. Pasażerów, którzy wylądowali we Wrocławiu, u których podejrzewani zarażenie wirusem COVID-19, przewieziono natychmiast na oddział chorób zakaźnych do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Do szpitala trafili pasażerowie samolotu, który przyleciał do Wrocławia z Rzymu. Świadek zdarzenia w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl relacjonował, że na lotnisku czekały już trzy karetki i policyjne radiowozy. Obsługa karetek była ubrana w specjalne kombinezony. 

Informację o eskorcie karetek pogotowia potwierdził st. sierż. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji. Po szczegóły odesłał jednak dziennikarzy do szpitala. Tam jednak w niedzielę nie udzielano żadnych informacji na temat tego zdarzenia. Nie informowano ani kto trafił do placówki, ani o ilu pacjentów chodzi, ani jakie objawy miały osoby przewiezione z lotniska.

Dopiero w poniedziałek (2 marca) rano szpital potwierdził, że przywiezione z lotniska osoby zostały przebadane. Wypuszczono je do domów - lekarze uznali, że nie mają objawów zarażenia koronawirusem COVID-19.

Więcej: gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum