Wrocław: pacjenci na kwarantannie przejdą czwarte badanie na obecność koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2020 11:27

W poniedziałek (17 lutego) rano 30 Polakom przechodzącym kwarantannę w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu pobrano po raz czwarty próbki do badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 - poinformowała PAP rzeczniczka szpitala Marzena Kasperska.

Po otrzymaniu negatywnych wyników, pacjenci będą mogli zakończyć kwarantannę Fot. Fotolia

W niedzielę (2 lutego) we Wrocławiu wylądowały samoloty z 30 Polakami, którzy wrócili z Wuhanu. Pasażerowie trafili na badania i obserwację do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego. Zostali już trzykrotnie zbadani na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 i wszystkie badania wykluczyły zakażenie.

Rzeczniczka szpitala Marzena Kasperska poinformowała PAP, że w poniedziałek lekarze czwarty raz pobrali próbki do badań na obecność koronawirusa. Zostały one wysłane do Państwowego Zakładu Higieny. - Po otrzymaniu negatywnych wyników, pacjenci będą mogli zakończyć kwarantannę - wyjaśniła rzeczniczka.

Epidemia COVID-19, wywołana koronawirusem SARS-CoV-2, który powoduje groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie. Według najnowszych danych dotąd koronawirusem zaraziło się 71 tys. ludzi na świecie, przy czym zdecydowana większość (70,548 tys.) w Hubei.

W Chinach kontynentalnych zmarło 1770 osób, a wyleczono - ok. 8,4 tys. Poza Chinami kontynentalnymi zanotowano pięć zgonów - w Japonii, na Filipinach, we Francji, Hongkongu i na Tajwanie.

Agata Tomczyńska - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum