Wrocław: nowy oddział otolaryngologiczny w ASK

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 24 września 2009 16:03

Mali pacjenci z Wrocławia i Dolnego Śląska doczekali się wreszcie nowego oddziału otolaryngologicznego, gdzie będą mogli być leczeni w supernowoczesnych warunkach. Otwarto go w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Wrocław: nowy oddział otolaryngologiczny w ASK
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na nowym oddziale może być  leczonych 12 dzieci, bo tyle jest łóżek. Jedną z nowości  jest to, że dzieci mogą tam pozostać z jednym z rodziców, a każda z sal ma własną łazienkę.

– Oddział jest wyposażony w bardzo nowoczesny sprzęt, częściowo kupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Są to zestawy do diagnostyki endoskopowej zatok, mikroskop uszny i bronchoskop uszny – wylicza prof. Tomasz Kręcicki, kierownik kliniki otolaryngologii w ASK.

Dzięki uruchomieniu nowego oddziału zmniejszą się kolejki małych pacjentów oczekujących na zabiegi. Teraz np. na wycięcie trzeciego migdałka czeka się około roku. Na nowym oddziale lekarze planują wykonywać do sześciu zabiegów dziennie. Trafią tam dzieci m.in. z zapaleniami uszu, zatok, po różnych urazach oraz te którym trzeba usunąć z gardła czy nosa drobne przedmioty.

Po likwidacji oddziału otolaryngologii dziecięcej w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. Marciniaka we Wrocławiu, od początku tego roku nie było takiego miejsca w regionie.

- Już wtedy zapadła decyzja, że tworzymy oddział dla dzieci, bo jest ogromne zapotrzebowanie na ich leczenie - podkreśla Bogusław Beck, dyrektor ds. medycznych w ASK. Liczy, że Narodowy Fundusz Zdrowia podpisze teraz kontrakt na leczenie dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum