×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: mikrochirurgia ucha w technologii 3D

Autor: jjx/Rynek Zdrowia12 października 2018 13:59

W piątek (12 października) wybitni polscy i zagraniczni otolaryngolodzy zajmujący się mikrochirurgią przeprowadzą we wrocławskiej klinice Medicus Clinic operację w technologii 3D. To pierwszy tego typu zabieg na Dolnym Śląsku. W czasie trwania operacji w klinice transmisję live śledzić będzie ponad 80 otolaryngologów z całej Polski.

Wrocław: mikrochirurgia ucha w technologii 3D
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podczas operacji specjaliści korzystają z najnowszej generacji mikroskopu operacyjnego, który pozwala na transmisję obrazu w technologii 3D. Mikroskop wspomagany jest przez najnowszej generacji endoskopy 3D.

Jak mówi dr n med. Maciej Mazur, specjalista otolaryngolog, prezes spółki Medicus, technologia ta daje możliwość zobaczenia precyzyjnego obrazu operowanej tkanki. Otolaryngolodzy śledzący operację podczas konferencji mają możliwość obserwowania obrazu w technologii 3D, czyli widzą dokładnie taki sam obraz jak specjalista operujący przez mikroskop przy stole operacyjnym.

Pierwszą na Dolnym Śląsku operację mikrochirurgii ucha przy użyciu technologii 3D przeprowadzą wybitni otolaryngolodzy z Polski i za granicy, m.in. profesor Marcin Szymański z Katedry i Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Asystować mu będzie doktor Józef Mierzwiński z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz doktor Marzena Jaworska z Medicus Clinic we Wrocławiu. W konferencji weźmie też udział gość specjalny,  światowej klasy specjalista w dziedzinie mikrochirurgii ucha prof. Thomas Linder.

W sumie zostanie przeprowadzonych zostanie pięć takich operacji - trzy w piątek i dwie w sobotę (12 i 13 października).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum