Wrocław: mieszkania opieki wytchnieniowej czekają na gości

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2020 07:33

Ruszyła rekrutacja do wrocławskiego Mieszkania Opieki Wytchnieniowej Fundacji „Potrafię Pomóc”. Fundacja wygrała konkurs na realizację zadania „Opieka wytchnieniowa w Gminie Wrocław”.

Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Pierwsi goście Mieszkania Opieki Wytchnieniowej zamieszkają w nim już 27 stycznia, chętnych przyjmowani będącą przez 46 tygodni, czyli do połowy grudnia 2020 r.

Mieszkanie z pokojami wytchnień przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami, którymi przez tydzień lub dwa tygodnie, bezpłatnie opiekuje się zespół specjalistów. W tym czasie stały opiekun - rodzic czy krewny - może zająć się swoimi najważniejszymi sprawami albo po prostu odpocząć.

Wyremontowane i wyposażone przez Fundację „Potrafię Pomóc” mieszkanie z pokojami wytchnień mieści się we Wrocławiu, przy ulicy Horbaczewskiego 24. Pierwsi goście trafili tu w sierpniu ubiegłego roku.

Pod koniec grudnia 2019 r. Fundacja złożyła ofertę na kontynuowanie opieki. Konkurs właśnie został rozstrzygnięty. Gmina Wrocław zdecydowała o przyznaniu finansowania, więc także w roku 2020 Fundacja będzie mogła zaoferować tak potrzebne opiekunom wsparcie.

Urzędnicy przychylili się też do wniosku o rozszerzenie grupy osób korzystających z pomocy. Teraz, w szczególnych przypadkach, kadra Mieszkania Opieki Wytchnieniowej będzie mogła także zająć się osobami, które nie posiadają orzeczenia o niepełnosprawności, jednak - ze względu na stan zdrowia - potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Podstawą przyjęcia będzie dokument poświadczający stan zdrowia oraz wywiad przeprowadzony przez przedstawiciela Fundacji.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum