Wrocław: miasto zwiększyło dotację na działalność WOPR-u

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2019 20:09

100 tys. zł więcej z budżetu miasta otrzyma rocznie wrocławski oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. Pieniądze przeznaczymy wyłącznie na paliwo do łodzi i wynagrodzenie zawodowych ratowników - powiedział prezes dolnośląskiego WOPR-u.

Wrocław: miasto zwiększyło dotację na działalność WOPR-u
FOT. WOPR; zdjęcie ilustracyjne

- Wrocław to Wenecja Północy z pięknie ożywającą i coraz bardziej wykorzystywaną Odrą. To także coraz dłuższe lato, spragnieni wypoczynku nad wodą mieszkańcy oraz tysiące turystów i studentów. Musimy mieć na nich wszystkich baczenie i szybko docierać do miejsc, w których potrzebna jest pomoc. Tym bardziej że statystyki porażają - powiedział cytowany w przesłanym PAP komunikacie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Przypomniał, że od kwietnia utonęło w Polsce co najmniej 125 osób.

- Stąd m.in. tak zdecydowany wzrost wsparcia dla ratownictwa wodnego - podkreślił prezydent Wrocławia. Zgodnie z decyzją władz miasta roczna dotacja dla wrocławskiego oddziału WOPR-u ma zostać podwyższona z 40 do 140 tys. zł.

Prezes zarządu dolnośląskiego WOPR-u we Wrocławiu Krzysztof Skrzyniarz, przyznał, że większe wsparcie finansowe oznacza też większą skuteczność działań nad wodą.

- Dzięki temu ratownicy będą dyżurować nie tylko w wakacje, ale też do końca roku. I, jak dotychczas, przez 24 godziny na dobę. Środki przeznaczymy wyłącznie na paliwo do łodzi i wynagrodzenie zawodowych ratowników - wyjaśnił.

Skrzyniarz przypomniał też, że z inicjatywy prezydenta WOPR otrzymał również 117 tys. zł na inwestycje i remont wrocławskiej bazy. - Naprawimy dachy i rynny naszych budynków, kupimy system monitoringu i nowy, 20-metrowy pomost pływający. Obecny pozwala na cumowanie dwóch jednostek, a niezbędny jest dla czterech, pięciu - mówił Skrzyniarz.

Agata Tomczyńska (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum