Wrocław: koronawirus na Uniwersytecie Medycznym, zakażeni studenci i nauczyciele akademiccy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 października 2020 15:11

U 30 studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i u 10 pracowników tej uczelni przeprowadzone testy wykazały zakażenie koronawirusem. Około 200 osób z najbliższego kontaktu poddano kwarantannie.

Wrocław: koronawirus na Uniwersytecie Medycznym, zakażeni studenci i nauczyciele akademiccy
Zakażenia wykryto u studentów różnych wydziałów, ale 70-80 proc. z nich to studenci tzw. english division. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Jak przekazała we wtorek (13 października) PAP rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu Monika Maziak, zakażenie koronawiursuem stwierdzono przede wszystkim u studentów uczących się w języku angielskim.

- Zakażenia wykryto u studentów różnych wydziałów, ale 70-80 proc. z nich to studenci tzw. english division - powiedziała rzeczniczka.

Po wykryciu zakażeń władze uczelnie zdecydowały, że wszystkie zajęcia dla studentów english division będą odbywał się online. Do tej pory na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu zajęcia odbywały się w formie hybrydowej - część stacjonarnie, a część zdalnie.

Około 200 osób, które miały najbliższy kontakt z zakażonymi studentami i pracownikami uczelni, poddano kwarantannie.

Rzeczniczka podkreśliła, że sytuacja związana z wykryciem zakażeń na uczelni jest dynamiczna i władze Uniwersytetu Medycznego będą podejmowały kolejne działania wraz z jej rozwojem.

W wtorek na Dolnym Śląsku potwierdzono 342 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To rekord od początku epidemii. W sumie do tej pory COVID-19 zdiagnozowano u 7373 mieszkańców województwa, z czego 4502 wyzdrowiało.

W dolnośląskich szpitalach leczonych jest 255 osób, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum