Wrocław: karetki z pacjentami godzinami czekały przed szpitalem na lekarza

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2019 17:24

Aż osiem godzin czekała przed 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu karetka pogotowia ratunkowego na to, aż lekarze zajmą się pacjentem, którego przywiozła - informuje Gazeta Wrocławska.

Wrocław: karetki z pacjentami godzinami czekały przed szpitalem na lekarza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dwie kolejne karetki tego samego dnia w tym samym szpitalu spędziły na podjeździe siedem godzin. Również z pacjentami na pokładach.

Do zdarzenia doszło w czwartek (29 sierpnia). Ratownicy medyczni opisali je na Facebooku. - Zespół w szpitalu był o godz. 14:05, został "zwolniony" po przekazaniu pacjenta o godzinie ok. 22. Nikt nie był w stanie wpłynąć na tak długie oczekiwanie w szpitalu. Próbowała dyspozytornia medyczna - brak efektu, próbował koordynator wojewódzki - brak efektu, próbowało Centrum Zarządzania Kryzysowego - brak efektu - napisał jeden z ratowników.

Ratownicy przywieźli do szpitala pacjenta z zawrotami głowy. Wymagał badań neurologicznych. Szpitalni neurolodzy zajmowali się jednak w tym czasie innymi pacjentami i nie mogli zejść po kolejnego. Gdy w końcu jeden z lekarzy zszedł do szpitalnego oddziału ratunkowego, czekały już na niego trzy karetki - relacjonuje Gazeta Wrocławska.

- Nie mogliśmy przyjąć tego pacjenta, ponieważ nie mieliśmy gdzie go położyć - mówi Radiu Wrocław Marzena Kasperska, rzeczniczka szpitala wojskowego. - Nasuwa się pytanie, czy zasadne jest wysyłanie kolejnych karetek pogotowia do szpitala, który w danym momencie ma kłopot i nie może przyjąć tych pacjentów, którzy już czekają - dodaje.

Więcej: gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum