Wrocław: karetki nie będą czekać bezczynnie przed szpitalami

Autor: radiowroclaw.pl/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2017 20:03

Podczas spotkania z przedstawicielami szpitali oraz Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak przedstawił konkretne zalecenia, które mają usprawnić system ratownictwa medycznego.

Wrocław: karetki nie będą czekać bezczynnie przed szpitalami
Wrocław: karetki nie będą czekać bezczynnie przed szpitalami. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje Radio Wrocław, jedno z ważniejszych ustaleń dotyczy czasu przekazania chorego z SOR-u do oddziału docelowego lub wypisania do domu. Ma to być nie dłużej niż 4 godziny - niezależnie od tego czy pacjent został przywieziony karetką czy zgłosił się sam. Teraz zdarza się, że pacjenci czekają nawet po kilkanaście godzin.

Czytaj: Wrocław: długie oczekiwanie karetek przed SOR wynikiem złej organizacji?

Na SOR-ach ma być też więcej personelu. Szpitale mają zapewnić na dyżurze minimum 4 lekarzy i 10 ratowników medycznych lub pielęgniarek. W ośrodkach mają też działać całodobowe numery telefonu przeznaczone wyłącznie do uzgadniania transportów międzyszpitalnych.

Projekt nowych "dobrych praktyk" ma zapobiec przypadkom wydłużonego oczekiwania karetek pogotowia na przekazanie na szpitalne oddziały ratunkowe na Dolnym Śląsku. Dokument zawiera konkretne wytyczne dotyczące pracy szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Czytaj: www. radiowroclaw.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum