Wrocław: kardiologiczne szkolenia dla 600 pracowników pogotowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2014 18:02

Wrocławskie pogotowie ratunkowe rozpoczęło w poniedziałek specjalistyczne szkolenia kardiologiczne. Dotyczą one tzw. stanów nagłych, głównie zawału serca i obejmą 600 pracowników kilkudziesięciu podstacji, które obsługują ponad milion mieszkańców regionu.

Wrocław: kardiologiczne szkolenia dla 600 pracowników pogotowia

Wicedyrektor ds. lecznictwa Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu Zbigniew Dragan poinformował, że całoroczne szkolenia odbywają się przy współpracy z Kliniką Kardiologii 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego.

- W szkoleniach weźmie udział blisko 400 ratowników medycznych, co ma szczególne znaczenie dla podniesienia ich kwalifikacji - dodał Dragan.

Ratownicy będą szkoleni m.in. w zakresie wykorzystywania sprzętu do radiowej teletransmisji danych zapisu EKG do dyżurujących w szpitalach kardiologów. Zajęcia obejmą również wiedzę na temat najnowszych leków i standardów działania.

Dyrektor zaznaczył, że podobny cykl szkoleń pracownicy pogotowia ratunkowego przeszli w minionych latach w dziedzinie neurologii, co przyniosło pozytywne efekty.

Zajęcia przeprowadzone zostaną we Wrocławiu oraz w podstacjach siedmiu powiatów: wrocławskim ziemskim, trzebnickim, milickim, wołowskim, średzkim, oławskim i strzelińskim.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum