Wrocław: jest kolejny kandydat do innowacyjnej terapii przeciętego rdzenia kręgowego

Autor: Radio Wrocław/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2018 11:55

Po dwóch latach poszukiwań wybrano pacjenta, u którego można zastosować innowacyjne leczenie przeciętego rdzenia kręgowego za pomocą komórek gleju węchowego w ramach programu realizowanego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Wrocław: jest kolejny kandydat do innowacyjnej terapii przeciętego rdzenia kręgowego
Pierwszy chory był operowany w 2012 r. i od tego czasu przechodzi intensywną rehabilitację Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Chodzi o Walk Again Project. Kandydata do terapii wyłonił międzynarodowy zespół badaczy. Wcześniej do programu zgłosiło się ponad 500 chorych z całego świata - informuje Radio Wrocław.

Kierownik projektu Paweł Tabakow wyjaśnia, że kandydat był obserwowany przez 7 miesięcy, a jego uraz jest "idealny" do tego zabiegu. Zakwalifikowany pacjent to 30-kilkuletni obywatel Rumunii. Operacja zostanie przeprowadzona w połowie przyszłego roku.

Pierwszy chory, Dariusz Fidyka, był operowany w 2012 r. i od tego czasu przechodzi intensywną rehabilitację. Odzyskał czucie w nogach, porusza się przy użyciu specjalnych ortez i jeździ na specjalnie skonstruowanym rowerze.

Więcej na temat projektu i naboru na walk-again-project.org.

Więcej: radiowroclaw.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum