Wrocław: ekspresowa diagnoza kardiologiczna w USK

Autor: TVP Wrocław/Rynek Zdrowia • • 02 listopada 2020 10:17

W obawie przed zakażeniem koronawirusem pacjenci przestali zgłaszać się do szpitali na wizyty kontrolne czy badania profilaktyczne. Apele lekarzy, że to może się skończyć się tragedią, nie pomagają.

Wrocław: ekspresowa diagnoza kardiologiczna w USK
Operacja kardiologiczna, Fot. WUM (zdjęcie ilustracyjne)

W Uniwersyteckim Szpitali Klinicznym we Wrocławiu jest specjalny oddział dla pacjentów kardiologicznych, gdzie w ciągu kilku godzin stawiana jest diagnoza lub wykonywany zabieg.

Zabójcą Polaków numer jeden nadal są choroby układu krążenia - alarmują kardiolodzy i proszą, aby osoby chore nie zwlekały z konsultacją u specjalisty. Jak mówi prof. Krzysztof Reczuch, kierownik Kliniki Chorób Serca USK we Wrocławiu, do jednego, czasem dwóch dziennie spadła liczba osób chorych na serce zgłaszających się do placówki. Dlatego też utworzono tam oddział szybkiej diagnostyki kardiologicznej. Pacjent przychodzi na godz. 8:00 rano i do 15:00 jest zdiagnozowany; gdy trzeba, wykonywany jest też zabieg.

Szpital o charakterze jednodniowym jest próbą, z jednej strony, zachęcenia pacjentów do udania się po poradę, z drugiej, sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Więcej: wroclaw.tvp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum