×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: cztery lata w kolejce do endokrynologa

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia04 listopada 2015 12:32

We Wrocławiu trzeba czekać nawet cztery lata na pierwszą wizytę u endokrynologa. Pacjenci zapisywani są na listę oczekujących, ale konkretne daty wizyty nie są ustalane.

Wrocław: cztery lata w kolejce do endokrynologa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Najdłużej czeka się w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1. Tam wizyta możliwa jest dopiero w połowie listopada 2019 roku (622 osoby w kolejce). Dwa tygodnie wcześniej można dostać się do endokrynologa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Podobna sytuacja jest W Wojewódzkim Centrum Medycznym "Dobrzyńska". Tam pierwsze wolne miejsce wolne jest na początku lutego 2019 roku - informuje tvn24.pl

Wolne terminy nie oznaczają jednak, że za cztery lata wizyta dojdzie do skutku. Kolejka ma charakter wirtualny, ponieważ nie wiadomo, czy za kilka lat przychodnie zapisujące pacjentów będą miały podpisane umowy z NFZ.

Powodem jest brak endokrynologów. Specjaliści wolą pracować w prywatnym sektorze ochrony zdrowia lub wyjechać za granicę.

Prof. Andrzej Milewicz, kierownik Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopa­mi Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego podkreśla, że minister zdrowia przyjmuje uwagi od konsultantów wojewódzkich, dotyczące sytuacji w regionach, ale nic z tego faktu nie wynika.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze