Wrocław: cztery kolejne zakażenia wśród personelu dolnośląskiego centrum chorób płuc

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2020 16:40

Potwierdzono cztery kolejne zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, w tym u trzech lekarzy. Łącznie wśród personelu i pacjentów tego szpitala potwierdzono już 29 zakażeń koronawirusem.

Cztery nowe zakażenia potwierdzono wśród personelu medycznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, w tym u trzech lekarzy. Fot. Shutterstock

Rzecznik marszałka dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w piątek (27 marca), że wśród kolejnych 60 przebadanych próbek, cztery z nich okazały się pozytywne.

- Cztery nowe zakażenia potwierdzono wśród personelu medycznego szpitala, w tym u trzech lekarzy  - powiedział Nowakowski. Dodał, że na wyniki czeka jeszcze ponad 100 osób.

We wtorek zakażenie koronawirusem stwierdzono u 22 osób, w tym u 16 osób z personelu medycznego i u 6 pacjentów z oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Ogniskiem zakażenia był najprawdopodobniej pacjent oddziału pulmonologicznego, u którego wykryto zakażenie.

Po informacji o zakażonym pacjencie do izolatorium w Obornikach Śląskich, które jest zamiejscową jednostką Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu ewakuowano wszystkich pacjentów z oddziału pulmonologicznego DCChP. Łącznie 13 osób.

W czwartek zmarł w izolatorium mężczyzna w wieku 66 lat. Był hospitalizowany w stanie paliatywnym z wielonarządowym nowotworem, który był przyczyną śmierci - poinformowali lekarze.

Tego samego dnia potwierdzono trzy kolejne zakażenia koronawirusem wśród personelu i chorych, m.in. na oddziale intensywnej terapii Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc. Z powodu wykrycia zakażenia u pacjenta OIOM-u, funkcjonowanie tego oddziału zostało wstrzymane.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum