Wrocław: chirurgia dziecięca AM odnowiona charytatywnie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2009 10:22

Dzięki piątej edycji Fabryki św. Mikołaja, charytatywnej akcji Gazety Wyborczej, Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej AM we Wrocławiu wzbogaciła się o nową izbę przyjęć i specjalny pokój, w którym dzieci będą usypiane przed zabiegiem.

Do niedawna ambulatorium kliniki, w którym przyjmowane są dzieci w potrzebie, było w opłakanym stanie. Dzięki projektantkom, które w ramach  akcji zgłosiły się do pomocy, udało się je unowocześnić. Nowy projekt, oraz wyposażenie w meble zrealizowały Dominika Wojtkiewicz i Katarzyna Bańcerowska z pracowni Interio-Desi.

- Kolorowe żaluzje, lampki na ścianach, nowe, jasne meble. Proszę zobaczyć, jak zmieniło się to miejsce! - cieszy się dr Dariusz Patkowski, ordynator kliniki. - Czy nie jest teraz bardziej przyjazne dla małych pacjentów? Jestem bardzo wdzięczny paniom architektkom za ich zaangażowanie i darmowe przygotowanie projektu.

Nowa izba przyjęć to nie wszystko. Właśnie trwa remont specjalnego pomieszczenia na bloku operacyjnym, w którym dzieci w obecności najbliższych będą przygotowywane do zabiegu. Gdzie w spokoju, w obecności mamy czy taty, mały pacjent będzie usypiany. Za jakieś trzy tygodnie sala powinna być gotowa.

Stworzenie nowej sali na bloku operacyjnym też będzie możliwe dzięki sponsorom Fabryki św. Mikołaja. Zaprojektują ją te same architektki, które przygotowały ambulatorium.

Dr Patkowski chciałby podziękować wszystkim ofiarodawcom i Czytelnikom, dlatego postanowił zorganizować w klinice tzw. białą sobotę. Po świętach wielkanocnych zaprosi wrocławian (i nie tylko) na konsultacje chirurgiczne, urologiczne i onkologiczne dla dzieci. - Na miejscu będzie można zrobić m.in. USG i inne podstawowe badania - wyjaśnia szef kliniki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum