Wrocław: brakuje 100 łóżek na oddziałach internistycznych

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2015 12:06

Liczba łóżek na internie jest za mała, a będzie ich jeszcze mniej. W nowym Szpitalu Wojewódzkim na Stabłowicach będzie o 20 łóżek mniej niż w obecnej siedzibie lecznicy.

Wrocław: brakuje 100 łóżek na oddziałach internistycznych

Jak informuje Gazeta Wrocławska, w 2014 r. w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu liczba łóżek na internie zmalała z 92 do 76. Podobnie było w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, gdzie tam zmniejszono liczbę łóżek z 56 do 49. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu zamiast 66 jest 55 łóżek.

Prof. Grzegorz Mazur, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób wewnętrznych, alarmuje, że we Wrocławiu brakuje 100 łóżek internistycznych. W 2013 r. było ich 423. Deficyt się pogłębi, bo w nowym wojewódzkim szpitalu na Stabłowicach oddział internistyczny chorób wewnętrznych pomieści o 20 pacjentów mniej niż szpital na ul. Traugutta, który zostanie przeniesiony do nowego obiektu.

Leczenie pacjentów na oddziałach wewnętrznych jest nisko wyceniane. Dlatego szpitale decydują się na likwidację tych łóżek.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum