Wrocław: bezpłatne badania krtani

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2018 15:55

Osoby cierpiące na przewlekłe zaburzenia głosu lub chrypkę trwającą minimum 3 tygodnie, będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów w Medicus Clinic od 3 do 14 grudnia.

Wrocław: bezpłatne badania krtani
Przewlekła chrypka oraz zaburzenia głosu, mogą świadczyć o zmianach nowotworowych krtani jak np. polipy czy guzki śpiewacze. Fot. Archiwum

Pierwszym sygnałem, że z krtanią dzieje się coś złego, jest zwykle uciążliwa suchość w gardle. Może pojawić się również łaskotanie, trudności z przełykaniem, ból czy wreszcie chrypka. Gdy zaburzenia są przewlekłe, a chrypka czy zaburzenia głosu trwają minimum 3 tygodnie, należy skonsultować się ze specjalistą.

- Diagnostyka jest bardzo istotna. Dolegliwości trwające minimum 3 tygodnie, które się potęgują, mogą być poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Badanie endoskopowe jest również podstawą w ocenie np.  początkowych stadiów nowotworów - mówi Marek Zatoński, otolaryngolog i specjalista foniatra w Medicus Clinic.

Przewlekła chrypka oraz zaburzenia głosu, mogą świadczyć o  zmianach nowotworowych krtani jak np. polipy czy guzki śpiewacze.

Od 3 do 14 grudnia wrocławianie będą mieli możliwość odbycia bezpłatnych konsultacji z doświadczonymi laryngologami oraz foniatrami. Lekarze w ramach wizyt wykonają specjalistyczne badania, np. przeprowadzą diagnostykę  endoskopową czyli badanie kamerą krtani. Po konsultacji pacjenci otrzymają kartę informacyjną wraz z diagnozą i dalszymi zaleceniami.

Z konsultacji może skorzystać każdy, bezpłatnie. Zapisy odbywają się w recepcji kliniki oraz pod nr tel. +48 71 323 63 00.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum