Wrocław: Porady pocovidowe w dziecięcej poradni chorób zakaźnych USK

Autor: PAP • Źródło: PAP23 grudnia 2021 15:43

Dziecięca poradnia chorób zakaźnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu będzie miejscem, w którym dzieci po COVID-19 otrzymają pomoc w zakresie nie tylko problemów fizycznych, ale również społecznych i psychicznych.

  • W dziecięcej poradni chorób zakaźnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego będą udzielane porady dla osób, które chorowały na COVID-19
  • Z pomocy mogą skorzystać nieletni oraz ich rodzice, którzy mają wątpliwości co do opieki nad dziećmi
  • Opieka ma dotyczyć nie tylko problemów fizycznych, ale również tych natury społecznej i psychicznej

Opieka postcovidowa w zakresie terapii lęków i niepokoju

Kierownik Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu prof. Leszek Szenborn poinformował we wtorek, że w działającej tam poradni chorób zakaźnych będą udzielane porady dotyczące opieki po przebytym COVID-19.

- To będzie taka postcovidowa opieka, poradnia, w której będziemy starali się pomagać tym nieletnim, którzy z powodu przebytego zakażenia czy choroby mają np. niepokoje, lęki, problemy zdrowotne - powiedział prof. Szenborn.

Problemy psychiczne i społeczne równie ważne, co fizyczne

Wyjaśnił, że nie chodzi tylko o problemy fizyczne, ale też psychiczne i społeczne, związane np. izolacją społeczną. Na porady nieletni mogą przyjść także ze swoimi opiekunami, którzy dowiedzą się, jak opiekować się i pomagać dzieciom w powrocie do pełni zdrowia.

Podkreślił, że w poradni będzie można też rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące szczepienia dziecka np. czy warto szczepić dziecko, które było zakażone.

- Mali pacjenci mają czasem więcej pytań, niż dorośli na ten temat. Odpowiemy na pytania i wątpliwości, czy mogą się zaszczepić, gdy np. cierpią na jakieś choroby - powiedział lekarz.

Przed wizytą należy się telefonicznie zarejestrować w poradni chorób zakaźnych USK przy ul. Chałubińskiego 2, tel. 71 770 31 59.

Zobacz też:

Zwolnienie lekarskie bez pieniędzy. Od 2022 rewolucja w L4

Zmiany w obowiązkowych testach przy wjeździe do Polski

Zwolnienie lekarskie z nowego powodu od 2022 roku

Od 2022 ogromne zmiany w ZUS. Niższy zasiłek chorobowy, krótsze L4 i macierzyński po nowemu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum