Wrocław: MPK zakazuje pasażerom palenia e-papierosów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2014 18:49

We wrocławskich autobusach i tramwajach już palić elektronicznego papierosa. Przewoźnik właśnie oficjalnie tego zabronił, a wiceprezydent Wojciech Adamski wydał w tej sprawie zarządzenie. Kto złamie zakaz, zostanie wyproszony z pojazdu.

Jeżeli pasażer palący e-papierosa nie będzie chciał wysiąść, zostaną wówczas wezwani strażnicy miejscy. Mogą oni nałożyć mandat.

Wojnę e-papierosom wydały już Warszawa, Poznań, Łódź i Kraków, mimo że e-papierosy - jak zapewniają ich producenci - są mniej szkodliwe niż tytoń, bo nie zawierają substancji smolistych. 

Eksperci uważają, że wpływ e-papierosów na organizm jest nieznany. Nie przeszły one takich testów jak zwykłe papierosy, a skoro nie wiadomo, czy są rzeczywiście są nieszkodliwe, to dlaczego ktoś ma wdychać ich dym?

I właśnie on zaczął irytować pasażerów we Wrocławiu. Ale także palący w kabinach kierowcy. MPK szykuje się również do wprowadzenia zakazu palenia dla kierowców i motorniczych. Ich zarządzenie podpisane przez wiceprezydenta jeszcze nie dotyczy. 

Więcej: wroclaw.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum