Wrocław: 9-letnia pacjentka po przeszczepie szpiku wyzdrowiała z COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2020 12:24

9-letnia Hania, która choruje na białaczkę, przeszła przeszczep szpiku kostnego i wykryto u niej zakażenie koronawirusem, wyzdrowiała z COVID-19. Dziewczynka jest pacjentką kliniki hematologii dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Dziewczynka jest pacjentką kliniki hematologii dziecięcej Przylądek Nadziei Fot. materiały prasowe

Rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska poinformowała we wtorek, że u 9-letniej pacjentki kliniki transplantacji szpiku, onkologii i hematologii dziecięcej potwierdzono wyleczenie z COVID-19.

- Mała Hania już dwukrotnie miała ujemny wynik testu na koronawirusa. Bardzo dobrze też reaguje na leczenie onkologiczne, przyjął się przeszczep szpiku, który był u niej wykonany - powiedziała rzecznik.

O zakażeniu koronawirusem poinformowano 3 kwietnia. Zakażona jest też jedna osoba z personelu kliniki Przylądek Nadziei.

W USK we Wrocławiu potwierdzone zostały też przypadki zarażenia SARS-Cov-2 w innych oddziałach szpitalnych: w Klinice Chorób Serca, Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego, Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej i w Centralnej Izbie Przyjęć przy ul. Skłodowskiej.

Roman Skiba - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum