Wolica: pacjenci i personel szpitala nie zostali zarażeni koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2020 20:09

Wszystkie testy wykonane u ponad 70 pacjentów i personelu medycznego w szpitalu w Wolicy k. Kalisza nie potwierdziły zakażenia koronawirusem - poinformował w poniedziałek (23 marca) wieczorem PAP rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

Testy na koronawirusa dały wynik nagatywny; FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

W WSZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy w niedzielę pobrano wymazy na obecność koronawirusa u ponad 70 osób, w tym 54 pacjentów. Próbki przetransportowano do Poznania.

Działania podjęto w związku ze śmiercią w niedzielę rano w poznańskim szpitalu byłej pacjentki szpitala w Wolicy - 37-letniej kobiety z powiatu kaliskiego, zarażonej koronawirusem.

Szpital w Wolicy został zamknięty i wprowadzono reżim sanitarny, co oznaczało, że nikt nie może opuścić placówki do odwołania. W poniedziałek laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu prowadziło badania próbek pobranych od personelu szpitala i pacjentów.

- Wszystkie testy nie potwierdziły zakażenia koronawirusem - przekazał w poniedziałek wieczorem PAP Tomasz Stube.

W związku z tym, inspekcja sanitarna podjęła decyzję o otwarciu dwóch oddziałów szpitalnych i powrocie personelu do pracy. Oddział, na którym leżała pacjentka z wynikiem dodatnim, będzie jeszcze zamknięty.

Z otoczenia 37-letniej kobiety służby sanitarne kwarantanną objęły 100 osób, w tym dzieci. Kobieta była przedszkolanką.

Ewa Bąkowska (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum