Wójt Bogorii z koronawirusem, burmistrzowie i wójtowie z powiatu staszowskiego na kwarantannie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 września 2020 19:16

Marcin Adamczyk, wójt gminy Bogoria (Świętokrzyskie) został zarażony koronawirusem. Na kwarantannę zostali skierowani m.in. burmistrzowie i wójtowie oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z powiatu.

Wójt Bogorii z koronawirusem, burmistrzowie i wójtowie z powiatu staszowskiego na kwarantannie
Wójt: - Tydzień wcześniej byłem na weselu. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Wójt gminy Bogoria przebywa na oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jak powiedział PAP Adamczyk, w sobotę przed południem źle się poczuł. - Byłem bardzo osłabiony. Mieliśmy z rodziną jechać na chrzciny, ale oczywiście z tego wyjazdu zrezygnowałem. Położyłem się do łóżka, a wieczorem pojawiła się gorączka - opowiadał wójt, który we wtorek poddał się badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wynik był pozytywny.

- W porównaniu do dni poprzednich czuję się już lepiej, ale nadal nie za dobrze. Gorączka trochę spadła, ale wzmógł się kaszel - podkreślił Adamczyk, który podjął decyzję o zamknięciu urzędu gminy dla interesantów.

- Przez najbliższe dwa dni pracownicy nie przyjdą do pracy. Natomiast kilkanaście osób, które miały ze mną najczęstszy kontakt, będzie przebywać w domowej kwarantannie. Urząd w poniedziałek powinien zostać ponownie otwarty - zaznaczył wójt Bogorii, który w ubiegłym tygodniu uczestniczył w obradach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Wzięli w nim udział m.in. wszyscy wójtowie i burmistrzowie z powiatu staszowskiego, starosta i wicestarosta, dyrektorka sanepidu, dyrektor szpitala wraz z pracownikami, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu oraz przedstawiciele powiatowej policji i straży pożarnej - powiedział Adamczyk. Dodał, że wszyscy uczestnicy spotkania zostali skierowani na kwarantannę.

- Jeszcze we wtorek dziesięć osób z tego grona zostało przebadanych na obecność wirusa i wszystkie te wyniki są ujemne. Dzisiaj badane są pozostałe osoby - podkreślił wójt. Dodał, że badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 będą musieli też przejść uczestnicy piątkowego spotkania stowarzyszenia "Białe Ługi", w którym wziął udział.

- To lokalna grupa działania, która zrzesza siedem gmin, nie tylko z terenu naszego powiatów staszowskiego i kieleckiego. Siedziałem przy jednym stoliku z burmistrzem Staszowa. Został przebadany na obecność wirusa, ma wynik ujemny. Jednak z racji tego, że uczestniczył w tych dwóch spotkaniach, będzie jeszcze musiał powtórzyć badanie. Tydzień wcześniej byłem na weselu i nie wiem, czy jego wszyscy uczestnicy nie będą też badani - powiedział Adamczyk. 

PAP - Janusz Majewski

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum