×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wojewoda śląski o katastrofie: akcja powinna się zakończyć 5 marca

Autor: PAP/Rynek Zdrowia04 marca 2012 21:00

Do poniedziałkowego południa (5 marca) powinna zakończyć akcja poszukiwawcza na miejscu katastrofy kolejowej pod Szczekocinami - ocenił wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk. Zaznaczył, że najpierw trzeba mieć całkowitą pewność, że wszystkie ofiary zostały odnalezione.

Wojewoda śląski o katastrofie: akcja powinna się zakończyć 5 marca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Myślę, że jest to kwestia jeszcze nocy i do południa przyszłego dnia - powiedział Łukaszczyk podczas niedzielnego (4 marca) briefingu. Dodała, że strażacy i kolejarze w dalszym ciągu rozcinają zniszczone wagony i lokomotywy, poruszają się krok po kroku.

- Jeszcze raz będą te elementy penetrowane, aby upewnić się, że nikogo tam nie ma - zapowiedział wojewoda.

W sobotę (3 marca) wieczorem w pobliżu Szczekocin k. Zawiercia - na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa - zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wsch. - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Oba składy miały razem 11 wagonów. Według dotychczasowych danych, zginęło 16 osób, a 56 zostało rannych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum